Biuro PrasoweKomunikat prasowy


Wielki finał konkursu „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2018" zakończony !

15. 02. 2018

logo.png

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2018”! Wielki finał odbył się w czwartek 1-go lutego podczas Międzynarodowych Targów Budma 2018 w Poznaniu. Uroczysta Gala wraz z wręczeniem nagród dla najlepszych miała miejsce dzień później – w piątek, 2-go lutego.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu organizowanego przez Akademię Techniczną PPG Deco wraz z Turniejem Budowlanym Złota Kielnia” został Władysław Michał Frańczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku, który otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy GRACO i FLEX. Szkoła Młodego Malarza Roku otrzymała natomiast 300 litrów farby Dekoral Professional przekazane przez PPG,  mieszarkę FLEX MXE 1000 z końcówką RR2 ufundowaną przez firmę FLEX, a także urządzenie do malowania GX21 marki GRACO.

Akademia Techniczna PPG Deco po raz kolejny zorganizowała konkurs Młody Malarz Roku Dekoral Professional”, który pozwala młodym ludziom sprawdzić, zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak umiejętności praktyczne. Konkurs wystartował w roku szkolnym 2017/2018, obejmował młodzież ze szkół zawodowych, z klas o profilu malarz-tapeciarz.

IMG_3159.jpg

Eliminacje rozgrywały się trójstopniowo. Pierwszym etapem były eliminacje szkolne, podczas których zmagania uczestników oceniali nauczyciele. W następnym etapie efekty pracy zawodników oceniała komisja w sześciu okręgach w Polsce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na przełomie stycznia i lutego 2018 roku w trakcie Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” na targach BUDMA 2018 w Poznaniu. Na tym etapie w komisji zasiadała również między innymi specjalista z Akademii Technicznej PPG Deco.

Dwa pierwsze etapy konkursu miały charakter pisemny, ostatnie natomiast sprawdzał umiejętności praktyczne. Uczestnicy mieli do wykonania następujące zadania:

  • Dwukrotne pomalowanie obszaru farbą o wysokim połysku Sigma Polygloss
  • Nałożenie tynku cienkowarstwowego Freestyle marki Dekoral Professional na szablon o wzorze „cegiełka”
  • Nałożenie tynku mozaikowego marki Dekoral Professional

20180201_111446.jpg

Konkurs „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2018” organizowany przez Akademię Techniczną PPG Deco jest inicjatywą, która z jednej strony pozwala sprawdzić młodym adeptom sztuki malarskiej wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu malowania, tynkowania z drugiej stwarza okazję do podnoszenia swoich kwalifikacji – opowiada Klara Pikiewicz, Specjalista ds. Operacyjnych i Marketingu z Akademii Technicznej PPG Deco. Dodatkową nagrodą oprócz produktów dla zwycięzców i szkoły jest zgodnie z decyzją MEN zwolnienie laureatów konkursu z części egzaminu zawodowego. Wszyscy laureaci finału centralnego wraz ze swoimi opiekunami otrzymali również zaproszenie na dwudniowe szkolenie w Akademii Technicznej PPG Deco we Wrocławiu.

Oto pełna lista laureatów w kategorii B.06 Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich:

  1. Władysław Michał Frańczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Brzesku
  2. Kamil Krzysztof Babiński z Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku
  3. Grzegorz Rękas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tarnobrzegu
  4. Kamil Krzysztof Staszowski z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie
  5. Rafał Maciej Pilecki z Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie Wlkp
  6. Marcin Otolski z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu

Gratulujemy wszystkim finalistom z nadzieją, że wciąż będą doskonalić swój fach i w przyszłości zasilą branżę !

pobrane.png
Twoje imię i nazwisko
Twój adres email
Adres odbiorcy
Temat

TreśćZałączniki

typ: pdf, 307 kB
typ: jpg, 1.5 MB
typ: jpg, 1.8 MB
typ: jpg, 1.8 MB
typ: jpg, 1.9 MB
typ: png, 15 kB
typ: png, 4 kB
typ: doc, 8 MB