Biuro PrasoweKomunikat prasowy


Trwała i estetyczna elewacja, dzięki farbie Sigma Mineral Topcoat

22. 11. 2018

Sigma Mineral Topcoat_Trwała i estetyczna elewacja.jpg

Trwała i estetyczna elewacja to wizytówka każdego budynku mieszkalnego, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ściany zewnętrzne. Jest to proces, który oprócz wykwalifikowanej ekipy budowlanej wymaga również profesjonalnych produktów, takich jak m.in. farba Sigma Mineral Topcoat.

Głównymi zadaniem farby elewacyjnej jest ochrona ścian przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych (zacinający deszcz, czy śnieg). Powłoka malarska powinna zapobiegać też powstawaniu zabrudzeń (kurz, brud, otarcia), rozwojowi mikroorganizmów (grzyby, glony), promieniowaniu ultrafioletowemu, czy uszkodzeniom chemicznym spowodowanym przez kwaśne deszcze. Innowacyjna farba Sigma Mineral Topcoat o właściwościach dekoracyjno-ochronnych pozwoli nadać estetyczne walory elewacji oraz efektywnie zabezpieczy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Sigma Mineral Topcoat_Trwała i estetyczna elewacja (2).jpg

Ochrona elewacji środowisku miejskim

Ogromny wpływ na erozję elewacji budynku ma woda, będącą podstawowym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na degradację elewacji. Ograniczając absorpcję wody w elewacje, zmniejszymy korozję mikrobiologiczną, wykwity solne, czy degradację barw na skutek wypłukiwania pigmentów. Farba Sigma Mineral Topcoat posiada z jednej strony mikroporowatą, otwartą dyfuzyjnie strukturę, co oznacza najwyższą paroprzepuszczalność, z drugiej strony, dzięki zawartym w niej hydrofobizatorom powłoki, chroni przed wnikaniem wody opadowej.

Produkt cechuje się również wyjątkowo wysoką odpornością na działanie warunków zewnętrznych, szczególnie w środowisku miejskim. Na powierzchni elewacji i fasad pomalowanych farbą Sigma Mineral Topcoat, tworzy się powłoka antystatyczna, odporna na zabrudzenia i nie przyciągająca kurzu. Farba posiada obniżoną do zera zawartość rozpuszczalników organicznych, co sprawia że jest wysoce ekologiczna.

Uniwersalne spoiwo farby Sigma Mineral Topcoat

Farba Sigma Mineral Topcoat zawiera w składzie wodne szkło potasowe oraz zol krzemionkowy, tworzące trwałe, odporne w użytkowaniu spoiwo, dzięki któremu przylega do każdego rodzaju powierzchni. Produkt może być stosowany do renowacji zabytków, na podłożach surowych zagruntowanych preparatem Sigmasiloxan Fix lub Sigmafix Universal: tynkach wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegłach silikatowych oraz płytach włóknisto-cementowych.

Jednocześnie uniwersalna formuła farby pozwala na zastosowanie jej z powodzeniem w również w profesjonalnym budownictwie mieszkalnym, przemysłowym czy biurowym, na tynkach opartych na spoiwach syntetycznych, cementowych i gipsowych. Można nią malować suche, ale niewysezonowane tynki cementowe i cementowo-wapienne, czyli takie, które nałożono dopiero przed kilkoma dniami. Przyspiesza to znacznie czas kompletnego wykonania prac elewacyjnych. Należy tylko pamiętać, aby podłoże było dostatecznie suche - o wilgotności max 5%.

Zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat ma charakterystyczny głęboko matowy, mineralny wygląd. Jest dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO.

Mineral-Topcoat_1L.jpg
Twoje imię i nazwisko
Twój adres email
Adres odbiorcy
Temat

TreśćZałączniki

typ: pdf, 204 kB
typ: jpg, 471 kB
typ: jpg, 873 kB
typ: ocx, 261 kB
typ: jpg, 560 kB
   Kontakt
   Noemi Zielińska
   PR Manager
   Brand New Agency
   mobile: 731 600 633